Aktualności
Wizyta przedszkolaków PDF Drukuj Email
29.05.18

Odwiedziły nas przedszkolaki z Bajkochatki. Grupy Pszczółek i Niedźwiadków zapoznały się z biblioteką i księgozbiorem. Rozmawialiśmy na temat ulubionych książek i bohaterów literackich. Jak zwykle największym powodzeniem cieszyły się nietypowo wydane książki dla dzieci.

 

alt

Poprawiony ( 05.06.18 )

 
Nasz harmonogram imprez otwartych na czerwiec PDF Drukuj Email
29.05.18

Poprawiony ( 29.05.18 )

 
Spotkanie z Jackiem Hugo Baderem PDF Drukuj Email
21.05.18

Niedawno odbyło się w naszej bibliotece spotkanie z Jackiem Hugo Baderem. W ciągu niespełna dwóch godzin pan Jacek niezwykle barwnie i z ogromnym zaangażowaniem  opowiedział o ludziach, których spotkał i których mógł uwiecznić na kartach swoich książek. Rozmawialiśmy o wyprawie na Broad Peak, o emocjach jakie jej towarzyszyły i o tym, dlaczego nie powstał film o tej karkołomnej eskapadzie. Mieliśmy okazję dowiedzieć się jak namówić obcego człowieka do zwierzeń, jak żyje się czarnoskóremu obywatelowi w naszym kraju i czy łatwo jest zostać u nas bezdomnym.

W jednym z wywiadów autora można odnaleźć następujące słowa:

- Jestem reporterem trotuarowym. Nie salonowym. Opisuję świat z perspektywy trotuaru. Idę po trotuarze, czasami mi się noga omsknie, wpadnę do rynsztoka, wstanę, otrzepię się i idę dalej. Mnie interesują doły, niziny społeczne. (...) Mnie bardziej interesują odrzuceni niż wybrani.

U nas na spotkaniu te słowa nie padły, ale bardzo trafnie odzwierciedlają twórczość Jacka Hugo Badera.

altalt

Poprawiony ( 21.05.18 )

 
Zapytaj o Polskę PDF Drukuj Email
15.05.18

W ramach Tygodnia Bibliotek, który w tym roku obchodzimy pod hasłem" DoWolność Czytania" odbył się konkurs wiedzy o Polsce zatytułowany Zapytaj o Polskę. Nawiązywał on do 100 lecia Odzyskania Niepodległości.Zaprosiliśmy do konkursu uczniów klas VII ze szkół podstawowych z terenu gminy Czernica.Pytania okazały się łatwiejsze niż spodziewali się konkursowicze. Mamy nadzieję, że choć temat był poważny to wszyscy dobrze się bawili. Uczestnikom dziękujemy za udział i  gratulujemy laureatom. Zostali nimi: dwie drużyny z Kamieńca Wr. i drużyna z Chrząstawy Wlk. 

alt

Poprawiony ( 15.05.18 )

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 35